4 významné dôvody, prečo je čítačka e-kníh vynikajúcim zariadením na vzdelávanie

17. augusta 2020

Život študentov sa už čoskoro vráti do starých koľají: hodiny, učebnice, domáce úlohy. Ale kto povedal, že obvyklý proces učenia nemôže byť príjemnejší a modernejší? Chceli by sme vám predstaviť čítačky e-kníh E Ink – možno najlepšie nástroje na štúdium, pretože sú to zariadenia, ktoré v sebe spájajú najužitočnejšie vlastnosti tlačených kníh a tabletov. A toto sú 4 hlavné dôvody, prečo sú tieto zariadenia ideálne pre akýkoľvek typ štúdia: v škole, na univerzite a samozrejme doma.

1. Šetrná k očiam a energeticky účinná

Aj keď je to možno prekvapujúce, ale z hľadiska optických charakteristík je displej čítačky e-kníh bližšie k bežnej tlačenej strane ako k displeju smartfónu alebo tabletu. S technológiou elektronického atramentu je čítačka e-kníh bezpečná pre zrak, čo je veľmi dôležité pri deťoch a tínedžeroch, ktorí pravidelne trávia pol dňa čítaním učebníc. A vďaka tej istej technológii je obrazovka neuveriteľne energeticky účinná a energiu spotrebúva len pri obracaní strán alebo keď zapnete osvetlenie. To znamená, že tieto zariadenia môžu na jedno nabitie batérie ľahko fungovať aj viac ako mesiac, čo tiež ocení každý študent.

A ďalšia príjemná správa: všetky tieto funkcie sa vzťahujú na každú modernú čítačku e-kníh PocketBook, bez ohľadu na cenu.

2. Menej kníh na nosenie, viac kníh na stiahnutie

Spomeňte si, koľko vecí ste museli nosiť každý deň vo svojej školskej taške: učebnice, zošity, knihy z knižnice na povinné čítanie, perá a iné školské potreby. Nuž, vďaka čítačke e-kníh väčšina tohto nákladu zmizne. Samozrejme, hovoríme o knihách, ktoré si prenesiete zo školskej tašky alebo batohu priamo do pamäte zariadenia PocketBook.

Veľkosť pamäte závisí od modelu, ale či už ide o PocketBook Basic 4 (8 GB vnútornej pamäte + až 32 GB microSD karta), PocketBook InkPad X (32 GB vnútornej pamäte) alebo PocketBook Color (16 GB vnútornej pamäte + až 32 GB microSD karta) – pamäť ktoréhokoľvek z týchto zariadení je dostatočne veľká na to, aby sa do nej zmestila rozsiahla knižnica.

Okrem toho patria čítačky e-kníh PocketBook medzi najkompaktnejšie a najľahšie na trhu. Najľahší z moderných modelov váži iba 145 g (PocketBook Basic 4 so 6-palcovou obrazovkou), najťažší iba 310 g (PocketBook InkPad X s 10,3-palcovou obrazovkou). V priemere hmotnosť 6-palcových zariadení nepresiahne 160 g, čo je porovnateľné s bežným zápisníkom.

3. Žiadne sociálne médiá – žiadne rozptyľovanie

Áno, zdá sa, že technológie dospeli do takého štádia vývoja, keď je neprítomnosť messengerov a sociálnych sietí skôr plusom ako mínusom zariadenia. Najmä keď ide o zariadenie na štúdium pre deti a tínedžerov. Koniec koncov, ako môže kniha (a predovšetkým učebnica) súťažiť s virálnymi videami, televíznymi seriálmi alebo hrami? Samozrejme, moderná čítačka e-kníh umožňuje prístup na internet, aby ste si mohli vyhľadať informácie alebo kúpiť knihy, ale nemôžete si na nej četovať s priateľmi ani sledovať YouTube.

„Keď čítam, tak iba čítam.“ Čítačka e-kníh vás učí pozornosti, pomáha vám zostať sústredený a nerozptyľovať sa každé dve minúty informáciami zo sociálnych médií.

4. Vítané sú všetky typy kníh. Aj farebné

PocketBook nie je uzavretý systém s niekoľkými podporovanými formátmi a zákazom prenosu súborov. Naše čítačky e-kníh podporujú najväčší počet formátov – až 19 knižných, 4 grafické a 6 zvukových formátov. Takže takmer akýkoľvek súbor nahratý do zariadenia sa otvorí bez ďalších konverzií. A s novou čítačkou PocketBook Color sa učebnice, detské knihy, komiksy a iné súbory s farebnými ilustráciami zobrazia na obrazovke zariadenia vo farbe.

A toto nie je jediná dobrá správa o zobrazení súborov, pretože PocketBook je jedinečný ekosystém pre pohodlné čítanie na akomkoľvek zariadení. Elektronická knižnica sa môže ľahko synchronizovať s PocketBook Cloud, a vďaka aplikácii PocketBook Reader môžete pokračovať v čítaní knihy od toho istého miesta, nielen na čítačke e-kníh, ale aj na smartfóne, tablete alebo notebooku. Túto voľnosť pri čítaní študenti určite ocenia.

Ďalšia dôležitá funkcia, ktorá robí z čítačky e-kníh ideálne zariadenie na učenie: študent môže vytvárať záložky, zvýrazniť a uložiť základné citácie a časti textu a komentovať ich. A to všetko sa môže robiť bez prerušenia čítania!

späť
Aa HD