Najlepšie vianočné knihy všetkých čias: nech sú vaše sviatočné dni plné kúziel!

19. decembra 2019

Vianoce sú už naozaj za dverami, ale vaša sviatočná nálada sa kamsi vytratila alebo ju pohltila každodenná rutina? Zvolajte rodinu, uvarte si horúcu čokoládu, vezmite čítačku PocketBook plnú láskavých príbehov… a duch Vianoc prinesie do vašich domovov radosť a šťastie!

Vianočná koleda - autor Charles Dickens

Jeden z najpoučnejších príbehov, bez ktorého si tento zoznam snáď ani nedokážeme predstaviť. Starý dobrý príbeh so šťastným koncom, ktorý si všetci tak veľmi zaslúžime.

Jak Grinch ukradl Vánoce! - autor Dr. Seuss

Na Vianoce je možné všetko! Dokonca aj padúch sa môže stať obľúbeným hrdinom, aj keby sa akokoľvek snažil ukradnúť vianočné sviatky.

Polární expres - autor Chris Van Allsburg

Ktoré dieťa by nesnívalo o tom, že sa vydá vlakom na návštevu samotného Santa Clausa? A k tomu dostane ten najčarovnejší darček na svete…

Vánoce nebudou - autor John Grisham

Vynikajúci, trošku ironický príbeh o rodičoch, ktorí sa rozhodnú neoslavovať Vianoce a namiesto toho sa vydať na plavbu zábavnou loďou.

Rudolf, sob s červeným nosem - autorka Barbara Shook Hazenová

Jedna z najkrajších a najfarebnejších rozprávok, ktorá poteší ako deti, tak aj ich rodičov.

Dopisy Děda Mráze - autor J.R.R. Tolkien

Zbierka listov, ktoré napísal Tolkien svojim deťom, avšak v mene Santa Clausa: rozpráva v nich o každodennom živote čarodejov, o letných prázdninách a taktiež o tom, ako je pred Vianocami potrebné vyrobiť kopu hračiek.

Vánoční kouzlení - autorka Fannie Flaggová

Hrdina tejto knihy utečie pred problémami do záhadného mesta s neobyčajnými obyvateľmi. Zdá sa, že je to ideálne miesto pre nezabudnuteľné Vianoce.

Sněhulák Frosty - autorka Annie North Bedfordová

Dojemný príbeh o snehuliakovi, ktorý ožije, je jednou z klasických vianočných rozprávok, ktorá pohladí detskú i dospelácku dušu.

Noc před Vánocemi - autor Clement C. Moore

Obľúbená vianočná báseň vždy poteší farebnými ilustráciami, ale aj krásnym textom, ktorý k vám domov prinesie teplú a voňavú vianočnú atmosféru.

Sněží, sněží - autor John Green

Zbierka moderných vianočných poviedok, ktorú The New York Times zaradil na zoznam bestsellerov. Určite vnesie niečo nové aj do vašich sviatočných dní!

Vánoce v Copper Mountain - autorka Jane Porterová

Tri vzrušujúce príbehy o láske, hľadaní svojho miesta v tomto svete, a o Vianociach, kedy sa plnia aj tie najneobyčajnejšie priania.

Once Upon A Holiday - autorka Claudia Y. Burgoaová

Romantický príbeh o machistickom multimilionárovi, ktorý nenávidí sviatky, na rodinu nemá ani pomyslenie a chová sa ako strýko Držgroš.

A Christmas Date - autorka Camilla Isleyová

Nikki všetci volajú slečna Grinchová, pretože kašle na Vianoce, na romantiku a podobné nezmysly. Lenže tento rok sa musí zúčastniť slávnostnej rodinnej večere. A nie sama, ale s priateľom, ktorého pochopiteľne nemá…

Two Tickets to Paradise - autorka Scarlett Jadeová

Spriaznenú dušu môžeme stretnúť v tej najneočakávanejšej chvíli v živote. Pár dní pred Vianocami hlavná hrdinka knihy zistí, že ju manžel podvádza. V návale emócií venuje manželovu letenku úplne neznámemu mužovi, ktorého stretne v kaviarni.

A Sweet Montana Christmas - autorka Roxanne Snopeková

Manželský pár dostane nečakaný vianočný darček, ktorý úplne zmení ich život. Dojemný príbeh plný lásky, oddanosti a odvahy začať úplne od začiatku.

späť
Aa HD